BIOCULTUS GARDEN - SMRK

64 900 Kč
Skladem

Stylová suchá kompostovací toaleta BIOCULTUS GARDEN je určena pro celoroční použití bez jakéhokoliv napojení na vodu, elektřinu a jiné inženýrské sítě. Skvěle se hodí pro domácí využití na zahradě, chatě nebo v jiných objektech. A až k Vám domů ji dovezeme ZDARMA!

Detailní informace

Bez elektřiny
Bez elektřiny
Bezvody
Bez vody
Bez zápachu
Bez zápachu
Celoroční využití
Celoroční využití

Detailní popis produktu

Dřevěná kabina BIOCULTUS GARDEN je domácí kompostovací toaleta určena pro celoroční použití bez jakéhokoliv napojení na vodu, elektřinu a jiné inženýrské sítě. Hodí se pro domácí využití na zahradě, chatě nebo v jiných domácích objektech, ale i neveřejných areálech, zahradách apod. 

Kabina je vybavena kompostovací nádrží BIOCULTUS GT 120 s kompletním příslušenstvím. Po umístění na vhodné místo a jednoduché instalaci technologie je toaleta připravena ihned k používání.

Stylový a funkční skandinávský design kabiny má v sobě zabudované ventilační otvory umožňující průnik čerstvého vzduchu a přirozeného denního světla. Vysokou životnost zajišťuje velká pultová střecha s plechovou krytinou, která chrání konstrukci před nepříznivými vlivy počasí.

BIOCULTUS GARDEN VLASTNOSTI

  • efektivní a ekologické řešení venkovní toalety

  • bezúdržbové kompostování v nádrži

  • servis během několika minut - nenáročná údržba

  • nekonečná kapacita s náhradními nádržemi

  • odolnost a spolehlivost při používání

  • jednoduchý provoz i údržba

  • bez napojení na vodu a elektřinu

  • navrženo ve Finsku, vyrobeno V ČR a prověřeno realizacemi po celém světě ve všech klimatických podmínkách

  • lze instalovat v blízkosti vodních toků

  • bez nutnosti stavebního povolení

JAK BIOCULTUS GARDEN FUNGUJE? 

Jedná se o post-separační proces, kdy tuhý i tekutý odpad je shromažďován v jedné nádrži, kde také kompostuje. Významně se tak snižuje provozní zátěž a nutnost řešit tekutý odpad. To je obrovská výhoda oproti běžným separačním toaletám. Kompostovací nádrž GT 120 se umisťuje pod záchodové prkénko a zachycuje veškeré pevné i tekuté látky (není třeba používat separátor moči), takže její používání je neuvěřitelně jednoduché, spolehlivé a bez zápachu. Kompostování probíhá uvnitř nádrže a obsluha se nemusí starat o manipulaci s odpadem, dokud není bezpečně zkompostován.

Speciální kapilární dno umožňuje, aby se část přebytečné moči vsákla zpět do kompostovací hmoty, podobně jako u principu fungování květináčů. Pokud je hmota uvnitř nádrže příliš vlhká, je přebytečná moč odvedena do externí nádrže. Tato jedinečná samoregulační funkce GT 120 výrazně urychluje proces kompostování, protože efektivní kompostování vyžaduje, aby hmota uvnitř nádrže nebyla ani příliš mokrá, ani příliš suchá.

Po uplynutí vhodné doby (přibližně 3 - 6 měsíců, v závislosti na přírodních podmínkách) lze obsah, který je nyní „bezpečný“ a jeho konzistence má podobu klasického kompostu, vyprázdnit a v případě domácího kompostování použít jako mulč kolem stromů, keřů apod. Kapacitu toalety lze libovolně navyšovat náhradními nádržemi.

MATERIÁLY KABINY

Kabina BIOCULTUS GARDEN je vyrobena z smrkového a borového dřeva. Základem konstrukce jsou smrkové hranoly. Opláštění tvoří kvalitní smrková prkna. Veškeré dřevěné prvky jsou hoblované a broušené. Střecha je opatřena kvalitní kovovou krytinou s povrchovou úpravou. Ventilační systém se skládá s plastových trubek, zakončené kovovým vysoce účinným větrným ventilátorem. V základním provedení je kabina dodávána bez nátěru.

DODÁVKA KABINY

Kabinu dodáváme jako celek a je přepravována nákladním vozem s hydraulickým čelem společností FOFR. Je přepravována na paletě o rozměru 230 x130 cm ve smontovaném stav vyjma střechy. Ta je dvoudílná a její instalace je jednoduchá. Technologie a veškeré související příslušenství je zabalené uvnitř kabiny. Celková hmotnost je přibližně 120 kg, samotná kabina má hmotnost 80 kg. Součástí dodání je provozní manuál. 

UMÍSTĚNÍ KABINY

Kabina by měla být umístěna ideálně na betonových blocích nebo deskách nebo na zemních vrtutech. Usazení musí být řešeno tak, aby usazovací rám kabiny (součástí dodávky) byl ve výšce 80 mm nad povrchem terénu. Dodržením tohoto parametru se vyhnete případným komplikacím s připojením kompostovací nádrže k ventilační trubce a zároveň zamezíte prostupu vlhkosti do kabiny. S ohledem na povětrnostní vlivy je nutné, aby byla kabina ukotvena. Kotvící materiál není součástí dodání z důvodu možné volby vlastního umístění a kotvení. Doporučujeme zemní hroty o délce min 60 mm s upevňovacím třmenem. 

BAREVNÉ VARIANTY

Základní provedení kabiny je v přírodní barvě smrkového dřeva bez povrchové úpravy. Nabízíme i barevné varianty a povrch opatřený krycím, vodoodpudivým, vlhkostně regulujícím olejem. Poskytuje dřevu přírodní ochranu před povětrnostními vlivy, odolnou proti UV záření a vodě. Zabraňuje bobtnání, vysychání a praskání dřeva. Neobsahuje biocidní ani konzervační látky a je zcela ekologický. Vybírat můžete ze čtyř odstínů.

 

 

CO OBSAHUJE BALENÍ BIOCULTUS GARDEN?

1 x kabina BIOCULTUS GARDEN

1 x kompostovací nádrž GT 120 s kapilárním dnem o objemu 120 litrů

1 x víko s nastavitelným hrdlem

1 x sada odolných a snadno vyjímatelných koleček

1 x flexi trubka mezi víkem a ventilační trubkou

1 x větrný ventilátor s černou povrchovou úpravou

1 x sada upevňovacích prvků pro připevnění ventilační trubky

1 x dubový rám pro ukotvení

1 x kanystr 10 L na výluh

1 x hadice pro propojení s externí nádrží (kanystrem) na výluh 

1 x návod k instalaci a provozní manuál 

 

TECHNICKÉ PARAMETRY

Rozměry  š. 130 x v. 237 x d. 155 cm
Hmotnost 120 kg
Vnější materiál Smrk, tl. 19 mm, kat. C
Střešní krytina Plech Ruuki
Spojovací materiál  Rapi-Tec
Hlavní nádrž Green Toilet 120 l
Počet použití 250 - 300 / nádrž
Ventilace Ventilační systém s větrným ventilátorem
Povrchová úprava bez nátěru

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz