BIOCULTUS PUBLIC MAX

1 Kč
Skladem

BIOCULTUS PUBLIC MAX je multifunkční zařízení zahrnující suchou kompostovací toaletu, malou fotovoltaickou elektrárnu s dobíjecí stanici na elektrokola a kontejnery na tříděný odpad. Je určený na turistické křižovatky, záchytná parkoviště a všude tam, odkud se vyráží za přírodním dobrodružstvím. 

BIOCULTUS PUBLIC MAX je nezávisle fungující zařízení bez napojení na inženýrské sítě a fungující zcela autonomně. Jednoznačnou předností je spojení funkce kompostovací veřejné toalety a dobíjecí stanice, které ocení nejeden turista.

Esteticky nezaměnitelné design  ze dřeva a recyklovaných materiálů lze instalovat rychle a bez nutnosti stavebního povolení. Navíc ve volitelné konfiguraci a designu přizpůsobenému danému místu. Vše funguje jednoduše a ekologicky, bez chemikálií a nutnosti napojení na inženýrské sítě.  

Detailní informace

Bez elektřiny
Bez elektřiny
Bezvody
Bez vody
Bez zápachu
Bez zápachu
Celoroční využití
Celoroční využití

Detailní popis produktu

  • efektivní řešení veřejné toalety, dobíjení a odpadků na jednom místě
  • jednoduchá a rychlá instalace
  • životnost 20 let
  • provoz zcela bez nepříjemného zápachu
  • bezúdržbové a bezkontaktní kompostování v nádrži
  • odolnost a spolehlivost při používání
  • jednoduchý provoz i údržba
  • bez napojení na vodu a elektřinu
  • lze instalovat v blízkosti vodních toků
  • vyrobeno v ČR

Kabina BIOCULTUS PUBLIC je z pohledu konstrukce klasickou dřevostavbou. Základ tvoří KVH hranoly usazené v zemi na dubových pražcích. Opláštění tvoří kvalitní hoblovaná modřínová prkna a střešní krytina z falcovaného plechu finského výrobce RUUKI. Ventilační systém nádrží je zakončený kovovým vysoce účiným větrným ventilátorem nad střechou kabiny. O čerstvý vzduch v kabině a dostatek denního světla se stará lamelový obklad z modřínu. Dveře a záchodové sedátko jsou vyrobeny z voděodolné překližky lakované antibakteriální barvou a opatřeny antivandal nerezovým kováním. Kabina je vybavena vnějším i vnitřním LED osvětlením.

 KOMPOSTOVACÍ TECHNOLOGIE 

Základem BIOCULTUS PUBLIC je kompostovací technologie BIOCULTUS GT 330, která je umístěna pod záchodových sedátkem a zachycuje veškeré pevné i tekuté látky (není třeba používat separátor moči), takže její používání je neuvěřitelně jednoduché, spolehlivé a bez zápachu. Kompostování probíhá uvnitř nádrže a obsluha se nemusí starat o manipulaci s odpadem, dokud není bezpečně zkompostován.

Speciální kapilární dno nádrže umožňuje, aby se část přebytečné moči vsákla zpět do kompostovací hmoty, podobně jako u principu fungování květináčů. Pokud je hmota uvnitř nádrže příliš vlhká, je přebytečná moč odvedena do externí nádrže. Tato jedinečná samoregulační funkce GT 330 výrazně urychluje proces kompostování, protože efektivní kompostování vyžaduje, aby hmota uvnitř nádrže nebyla ani příliš mokrá, ani příliš suchá.

Jedná se o dávkový kompostovací systém a kapacitu lze libovolně navyšovat. Když je jedna nádrž plná, je přemístěna a nahrazena prázdnou. Na plnou nádrž se nasadí víko, které nádrž uzavře a obsah dále kompostuje. Po uplynutí vhodné doby (přibližně 6 měsíců, v závislosti na přírodních podmínkách) lze obsah, který je nyní „bezpečný“ a jeho konzistence má podobu klasického kompostu, vyprázdnit.

BIOCULTUS PUBLIC obsahuje 2 x 330 litrové nádrže s celkovou kapacitou 1600-2000 na jedno použití. Skutečná kapacita závisí na řadě faktorů, včetně teploty a větru, protože ty mají vliv na rychlost odpařování vlhkosti. Celkovou kapacitu lze navyšovat téměř donekonečna. Pokud potřebujete větší kapacitu, můžete si v našem obchodě podle potřeby zakoupit další náhradní nádrže.

 

 

ÚDRŽBA A PROVOZ

Pro provozovatele je BIOCULTUS PUBLIC MAX  ideálním řešením s nízkými nároky na údržbu, zcela bez použití elektřiny nebo vody. V rámci provozu je potřeba u toalety kontrolovat objem a kapacitu provozní nádrže BIOCULTUS GT 330, externí nádrže na moč. V rámci dobíjecí stanice pak čistotu střešních FTV panelů a stav baterií. 

DODÁVKA & INSTALACE KABINY

Kabinu dodáváme na klíč a instalace jednokabiny trvá přibližně 3 dny. Před samotnou instalací je velmi důležitá volba vhodného místa s ohledem na stavbu a budoucí provoz. Umístění je možné jak do rovinatého, tak i nepravidelného, zvlněného terénu. Součástí dodávky je kompletní proškolení personálu a předání návodu k obsluze v tištěné i elektronické podobě.

Pro více informací a cenovou nabídku nás kontaktujte.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz