BIOCULTUS GT 330 L

Značka: GREEN TOILET
25 990 Kč
Skladem

GT 330 je velkokapacitní kompostovací nádrž včetně příslušenství pro výstavbu toalet s nízkými nároky na údržbu ideální pro veřejnou infrastrukturu nebo návštěvnicky exponovaná místa. Je zcela off-grid a nepotřebuje vodu ani elektřinu, takže ji lze instalovat na místa, která jsou pro mnoho jiných systémů nedostupná. Nádrže GT 330 jsou ideální pro výstavbu kompostovacích toalet ve veřejném prostoru a jsou hlavní součástí naší kabiny BIOCULTUS PUBLIC.

 

Detailní informace

Bez elektřiny
Bez elektřiny
Bezvody
Bez vody
Bez zápachu
Bez zápachu
Celoroční využití
Celoroční využití

Detailní popis produktu

POPIS VÝROBKU

GT 330 je velkokapacitní kompostovací nádrž pro výstavbu suchých toalet s nízkými nároky na údržbu ideální pro veřejnou infrastrukturu nebo návštěvnicky exponovaná místa. Je zcela off-grid a nepotřebuje vodu ani elektřinu, takže ji lze instalovat na místa, která jsou pro mnoho jiných systémů nedostupná. Funguje na principu post-separačního procesu, kdy tuhý i tekutý odpad je shromažďován v jedné nádrži, kde také kompostuje. Významně se tak snižuje provozní zátěž a nutnost řešit tekutý odpad. To je obrovská výhoda oproti běžným separačním toaletám. Technologie prošla mnohaletým vývojem ve Skandinávii a nabízí Vám ověřené a funkční řešení. 

Kompostovací nádrž GT 330 se umisťuje pod záchodové prkénko a zachycuje veškeré pevné i tekuté látky (není třeba používat separátor moči), takže její používání je neuvěřitelně jednoduché, spolehlivé a bez zápachu. Kompostování probíhá uvnitř nádrže a obsluha se nemusí starat o manipulaci s odpadem, dokud není bezpečně zkompostován.

Speciální kapilární dno umožňuje, aby se část přebytečné moči vsákla zpět do kompostovací hmoty, podobně jako u principu fungování květináčů. Pokud je hmota uvnitř nádrže příliš vlhká, je přebytečná moč odvedena do externí nádrže. Tato jedinečná samoregulační funkce GT 330 výrazně urychluje proces kompostování, protože efektivní kompostování vyžaduje, aby hmota uvnitř nádrže nebyla ani příliš mokrá, ani příliš suchá.

Jedná se o dávkový kompostovací systém a kapacitu lze libovolně navyšovat. Když je jedna nádrž plná, je přemístěna a nahrazena prázdnou. Na plnou nádrž se nasadí víko, které nádrž uzavře a obsah dále kompostuje. Po uplynutí vhodné doby (přibližně 6 měsíců, v závislosti na přírodních podmínkách) lze obsah, který je nyní „bezpečný“ a jeho konzistence má podobu klasického kompostu, vyprázdnit. Nádrže jsou vyráběny v evropské unii v souladu s normami ISO 9001 a ISO 14001.

GT 330 VLASTNOSTI

  • efektivní kompostování v nádrži

  • servis během několika minut - nenáročná údržba

  • nekonečná kapacita s náhradními nádržemi

  • praktické rozměry, snadné přemisťování díky kolečkům a robustním držadlům

  • odolnost a spolehlivost při používání

  • jednoduchý provoz i údržba

  • bez napojení na vodu a elektřinu

  • navrženo a vyrobeno ve Finsku, prověřeno realizacemi po celém světě ve všech klimatických podmínkách

  • lze instalovat v blízkosti vodních toků

JAK POUŽÍVAT GT 330

Pro uživatele je použití toalety GT 330 jednoduché - prostě "si zajdou" jako na jakékoli jiné toaletě. Po použití místo splachování použije odměrku kompostovacího materiálu např. jemné dřevěné hobliny, nařezanou slámu apod. Alternativně je možné přidat kompostovací materiál na konci každého dne, což znamená, že uživatel toalety nemusí tuto činnost provádět vůbec.

ÚDRŽBA A PROVOZ GT 330

Pro provozovatele je GT 330 ideálním řešením s nízkými nároky na údržbu, zcela bez použití elektřiny nebo vody. V rámci provozu je potřeba jen kontrolovat objem a kapacitu hlavní nádrže GT 330 a externí nádrže na moč.

Když nádrž vyjmete z používání, proces kompostování již běží. Obecně doporučujeme, aby nádrž zůstala kompostovat alespoň 6 měsíců, než jej vyprázdníte. Pokud potřebujete nebo si přejete vyprázdnit nádrž dříve, měl by být obsah přenesen do jiné nádoby nebo kompostéru, aby byl dokončen proces kompostování a aby bylo zajištěno, že výsledný materiál je použitelný.

Když je nádrž GT 330 plná, výměna trvá jen několik minut. Plnou nádrž vysunete tak, že ji nejprve odpojíte od ventilační trubky a externí nádrže na moč. V závislosti na konfiguraci kabiny je třeba uvolnit hrdlo, které spojuje záchodové prkénko s nádrží. Nyní můžete nádrže bezpečně vytáhnout. S plnou nádrží GT 330 je doporučena manipulace ve dvou osobách. V případě, že si nechcete pořizovat druhou nádrž, je třeba vědět, že když nádrž vyjmete z používání, proces kompostování již běží. Obecně doporučujeme, aby nádrž zůstala kompostovat alespoň 6 měsíců, než ji vyprázdníte. 

Prázdnou nádrž je nutné opět připravit na použití dle výše uvedeného postupu, tedy vyplnit kapilární dno kompostovacím materiálem, zasunout do kabiny a znovu připojit na ventilační systém.

KAPACITA GT 330

Skutečná kapacita závisí na řadě faktorů, včetně teploty a větru (protože ty mají vliv na rychlost odpařování vlhkosti), nicméně u modelu GT 330 očekávejte přibližně 800 - 1000 použití. Množství moči nemá na celkovou kapacitu významný vliv, protože přebytečná tekutina odejde jako výluh nebo se znovu vstřebá do kompostovací hmoty. Zpravidla její objem činí 10% nádrže.

ZVĚTŠENÍ KAPACITY

Kapacita se dá navyšovat téměř donekonečna. Pokud potřebujete větší kapacitu, můžete si v našem obchodě podle potřeby zakoupit další náhradní nádrže s víkem na kompostování. Upozorňujeme, že 120 litrové a 330 litrové nádrže nejsou kvůli rozdílným rozměrům vzájemně zaměnitelné.

ROZMĚRY 

BIOCULTUS GT 330 - ROZMĚRY v PDF

CO OBSAHUJE BALENÍ GT 330?

Balení obsahuje následující položky, které vám budou pohodlně doručeny ve jednom balení:

1 x kompostovací nádrž s kapilárním dnem o objemu 330 litrů

1 x víko s nastavitelným hrdlem

1 x sada odolných a snadno vyjímatelných koleček

1 x flexi trubka mezi víkem a ventilační trubkou

1 x vysoce účinný větrný ventilátor s černou povrchovou úpravou

1 x 150 cm dlouhá ohebná hadice pro propojení s externí nádrží (externí nádrž není součástí balení)

1 x návod k instalaci a použití

 

 

 

GREEN TOILET systém kompostovacích toalet se narodil ve Finsku v raných 90. letech. A víte co? Spousta těch prvních kompostovacích toalet, co se postavily, dělají svou práci dodnes! Ať už se produkt vyvíjel nebo ne, ta základní myšlenka procesu kompostování zůstala stejná.

Díky dlouhé historii a hromadám spokojených uživatelů má jasnou představu, že GREEN TOILET systém prostě funguje. A s naší znalostí a podporou našich prodejců vám můžeme nabídnout toaletní řešení, které je nejen příjemné na použití, ale i snadno se servisuje. 

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz