BIOCULTUS GARDEN - MODRÁ

49 900 Kč
Skladem

Stylová suchá kompostovací toaleta BIOCULTUS GARDEN je určena pro celoroční použití bez jakéhokoliv napojení na vodu, elektřinu a jiné inženýrské sítě. Skvěle se hodí pro domácí využití na zahradě, chatě nebo v jiných domácích objektech.

Detailní informace

Bez elektřiny
Bez elektřiny
Bezvody
Bez vody
Bez zápachu
Bez zápachu
Celoroční využití
Celoroční využití

Detailní popis produktu

Stylová suchá kompostovací toaleta BIOCULTUS GARDEN je určena pro celoroční použití bez jakéhokoliv napojení na vodu, elektřinu a jiné inženýrské sítě. Skvěle se hodí pro domácí využití na zahradě, chatě nebo v jiných domácích objektech.

Kabina je vybavena kompostovací nádrží BIOCULTUS GT 120 s kompletním příslušenstvím. Po umístění na vhodné místo a jednoduché instalaci technologie je toaleta připravena ihned k používání.

Stylový a funkční skandinávský design kabiny má v sobě zabudované ventilační otvory umožňující průnik přirozeného denního světla a velkou pultovou střechu, která chrání konstrukci před nepříznivými vlivy počasí.

BIOCULTUS GARDEN VLASTNOSTI

  • efektivní a ekologické řešení venkovní toalety

  • bezúdržbové kompostování v nádrži

  • servis během několika minut - nenáročná údržba

  • nekonečná kapacita s náhradními nádržemi

  • odolnost a spolehlivost při používání

  • jednoduchý provoz i údržba

  • bez napojení na vodu a elektřinu

  • navrženo ve Finsku, vyrobeno V ČR a prověřeno realizacemi po celém světě ve všech klimatických podmínkách

  • lze instalovat v blízkosti vodních toků

  • bez nutnosti stavebního povolení

JAK BIOCULTUS GARDEN FUNGUJE? 

Jedná se o post-separační proces, kdy tuhý i tekutý odpad je shromažďován v jedné nádrži, kde také kompostuje. Významně se tak snižuje provozní zátěž a nutnost řešit tekutý odpad. To je obrovská výhoda oproti běžným separačním toaletám. Kompostovací nádrž GT 120 se umisťuje pod záchodové prkénko a zachycuje veškeré pevné i tekuté látky (není třeba používat separátor moči), takže její používání je neuvěřitelně jednoduché, spolehlivé a bez zápachu. Kompostování probíhá uvnitř nádrže a obsluha se nemusí starat o manipulaci s odpadem, dokud není bezpečně zkompostován.

Speciální kapilární dno umožňuje, aby se část přebytečné moči vsákla zpět do kompostovací hmoty, podobně jako u principu fungování květináčů. Pokud je hmota uvnitř nádrže příliš vlhká, je přebytečná moč odvedena do externí nádrže. Tato jedinečná samoregulační funkce GT 120 výrazně urychluje proces kompostování, protože efektivní kompostování vyžaduje, aby hmota uvnitř nádrže nebyla ani příliš mokrá, ani příliš suchá.

Po uplynutí vhodné doby (přibližně 3 - 6 měsíců, v závislosti na přírodních podmínkách) lze obsah, který je nyní „bezpečný“ a jeho konzistence má podobu klasického kompostu, vyprázdnit a v případě domácího kompostování použít jako mulč kolem stromů, keřů apod. Kapacitu toalety lze libovolně navyšovat náhradními nádržemi.

MATERIÁLY KABINY

Kabina BIOCULTUS GARDEN je vyrobena z smrkového a borového dřeva. Základem konstrukce jsou smrkové hranoly. Opláštění tvoří kvalitní smrková nebo nebo borová prkna. Vnější plochy kabiny jsou opatřeny ekologicky šetrným pigmentovaným olejem. Veškeré dřevěné prvky jsou hoblované a broušené. Střecha je opatřena kvalitní kovovou krytinou s povrchovou úpravou. Ventilační systém se skládá s plastových trubek, zakončené kovovým vysoce účinným větrným ventilátorem. 

DODÁVKA KABINY

Kabinu dodáváme jako celek, jako stavebnici nebo je možné BIOCULTUS GARDEN vyzvednout i v naší kamenné prodejně v Sušici na Šumavě. Samotná dodávka zahrnuje dvě balení - kabinu a technologie. Základní dodání kabiny BIOCULTUS GARDEN je přepravována na paletě v rozloženém stavu. Technologie a veškeré související příslušenství je dodáváno v samostatně zabalené kartonové krabici. 

UMÍSTĚNÍ KABINY

Kabina by měla být umístěna ideálně na betonových blocích nebo deskách nebo na zemních vrtutech. Usazení musí být řešeno tak, aby byla zajištěna vzdálenost od povrchu min. 50 mm, max 150 mm. Dodržením tohoto parametru se vyhnete případným komplikacím s připojením kompostovací nádrže a zároveň zamezíte prostupu vlhkosti do kabiny. S ohledem na povětrnostní vlivy je nutné, aby byla kabina ukotvena. Kotvící materiál není součástí dodání z důvodu možné volby vlastního umístění a kotvení.

CO OBSAHUJE BALENÍ BIOCULTUS GARDEN?

Zásilka je obvykle dodávána ve dvou baleních. Kabina je umístěna na běžné paletě. Technologie a další příslušenství je dodáváno v samostatném kartonu a následující položky vám budou pohodlně doručeny na místo určení:

1 x kabina BIOCULTUS GARDEN

1 x kompostovací nádrž GT 120 s kapilárním dnem o objemu 120 litrů

1 x víko s nastavitelným hrdlem

1 x víko s větracím krytem

1 x sada odolných a snadno vyjímatelných koleček

1 x flexi trubka mezi víkem a ventilační trubkou

1 x vysoce účinný větrný ventilátor s černou povrchovou úpravou

1 x sada upevňovacích prvků pro připevnění ventilační trubky

1 x návod k instalaci a použití

 

TECHNICKÉ PARAMETRY

Rozměry  š. 140 x v. 200 x d. 145 cm
Hmotnost 120 kg
Vnější materiál Smrk, tl. 18 mm
Střešní krytina Asfaltový šindel
Spojovací materiál  Rapi-Tec
Hlavní nádrž Green Toilet 120 l
Počet použití 250 - 300 / nádrž
Ventilace Ventilační systém s větrným ventilátorem
Povrchová úprava Olej

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz