BIOCULTUS AREAL

1 Kč
Skladem

BIOCULTUS AREAL představuje kompostovací toaletu české výroby určenou pro uzavřené areály. Tato toaleta využívá ověřenou skandinávskou technologii s více než 30-ti letou tradicí, a spojuje v sobě jednoznačné výhody a efektivní provoz bez zápachu.

Vše funguje jednoduše a ekologicky, bez chemikálií a nutnosti napojení na inženýrské sítě. BIOCULTUS AREAL je kompostovací toaleta určená do uzavřených areálů mimo dostupnou infrastrukturu, do přírody, na hřiště nebo třeba hřbitovy.  

Esteticky nezaměnitelné veřejné, suché záchody ze dřeva a recyklovaných materiálů lze instalovat rychle a bez nutnosti stavebního povolení. Snadno se staví a snadno se provozuje. Během pouhého jednoho dne nainstalujeme veřejnou toaletu včetně technologie. Ta zahrnuje velkokapacitní nádrž a kvalitní ventilační systém ukončený větrným ventilátorem nad střechou kabiny.

Detailní informace

Bez elektřiny
Bez elektřiny
Bezvody
Bez vody
Bez zápachu
Bez zápachu
Celoroční využití
Celoroční využití

Detailní popis produktu

BIOCULTUS AREAL je vybaven finskou kompostovací technologií BIOCULTUS . Jedná se o velkokapacitní nádrž o celkovém objemu 120 L nebo 330 L.

Kabiny o ploše necelých dvou metrů čtverečních disponují zastřešeným zápražím, na něž, za masivními vchodovými dveřmi, navazuje plocha samotné toalety. V celkovém estetickém řešení je citelný otisk severského designu a funkčního minimalismu.

Barevně může být kabina přizpůsobena konkrétní lokalitě a estetickým požadavkům místa instalace. Interiér je řešen obložením z povrchově upravených desek vyrobených z recyklovaných Tetra Pak obalů, které se vyznačuje vysokou pevností a nízkou absorpcí vzdušné vlhkosti. Uvnitř je uživatelům vše dobře známé, snad s výjimkou „splachování", které zajišťuje zásobník na zásypový materiál. 

Celkovou praktičnost pomáhá pozvednout vnitřní vybavení zahrnující solární LED osvětlení, zásobníky na toaletní papír a dezinfekci rukou a odpadkový koš. V případě dostupnosti elektrické sítě lze BIOCULTUS AREAL vybavit stálým osvětlením, nabíječkami mobilních zařízení, nebo systémem pro výběr poplatku za použití nebo čipovým zámkem. 

 

 VLASTNOSTI

 • efektivní a ekologické řešení veřejné toalety
 • jednoduchá a rychlá instalace
 • životnost 20 let
 • provoz zcela bez nepříjemného zápachu
 • bezúdržbové a bezkontaktní kompostování v nádrži
 • servis během několika minut
 • nekonečná kapacita s náhradními nádržemi
 • odolnost a spolehlivost při používání
 • jednoduchý provoz i údržba
 • bez napojení na vodu a elektřinu
 • lze instalovat v blízkosti vodních toků
 • bez nutnosti stavebního povolení
 • vyrobeno V ČR
 • prověřeno tisíci realizacemi po celém světě a ve všech klimatických podmínkách

MATERIÁLY

Kabina BIOCULTUS AREAL je z pohledu konstrukce klasickou dřevostavbou. Základ tvoří KVH hranoly usazené v zemi na dubových pražcích. Opláštění tvoří kvalitní hoblovaná modřínová prkna a střešní krytina z falcovaného plechu finského výrobce RUUKI. Ventilační systém nádrží je zakončený kovovým vysoce účiným větrným ventilátorem nad střechou kabiny. O čerstvý vzduch v kabině a dostatek denního světla se stará lamelový obklad z modřínu. Dveře a záchodové sedátko jsou vyrobeny z voděodolné překližky lakované antibakteriální barvou a opatřeny antivandal nerezovým kováním. Kabina je vybavena solárním LED osvětlením se záložním zdrojem. 

TECHNOLOGIE

Základem BIOCULTUS AREAL je kompostovací technologie BIOCULTUS , která je umístěna pod záchodových sedátkem a zachycuje veškeré pevné i tekuté látky (není třeba používat separátor moči), takže její používání je neuvěřitelně jednoduché, spolehlivé a bez zápachu. Kompostování probíhá uvnitř nádrže a obsluha se nemusí starat o manipulaci s odpadem, dokud není bezpečně zkompostován.

Speciální kapilární dno nádrže umožňuje, aby se část přebytečné moči vsákla zpět do kompostovací hmoty, podobně jako u principu fungování květináčů. Pokud je hmota uvnitř nádrže příliš vlhká, je přebytečná moč odvedena do externí nádrže. Tato jedinečná samoregulační funkce výrazně urychluje proces kompostování, protože efektivní kompostování vyžaduje, aby hmota uvnitř nádrže nebyla ani příliš mokrá, ani příliš suchá.

Jedná se o dávkový kompostovací systém a kapacitu lze libovolně navyšovat. Když je jedna nádrž plná, je přemístěna a nahrazena prázdnou. Na plnou nádrž se nasadí víko, které nádrž uzavře a obsah dále kompostuje. Po uplynutí vhodné doby (přibližně 6 měsíců, v závislosti na přírodních podmínkách) lze obsah, který je nyní „bezpečný“ a jeho konzistence má podobu klasického kompostu, vyprázdnit.

BIOCULTUS AREAL nabízí celkovou kapacitou až 1000 použití do naplnění nádrže. Skutečná kapacita závisí na řadě faktorů, včetně teploty a větru, protože ty mají vliv na rychlost odpařování vlhkosti. Celkovou kapacitu lze navyšovat téměř donekonečna. Pokud potřebujete větší kapacitu, můžete si v našem obchodě podle potřeby zakoupit další náhradní nádrže.

ÚDRŽBA A PROVOZ

Pro provozovatele je BIOCULTUS AREAL ideálním řešením s nízkými nároky na údržbu, zcela bez použití elektřiny nebo vody. V rámci provozu je potřeba jen kontrolovat objem a kapacitu provozní nádrže a externí nádrže na moč. Obecně doporučujeme, aby nádrž zůstala po vyjmutí z provozu kompostovat alespoň 6 měsíců, než ji vyprázdníte. Pokud potřebujete nebo si přejete vyprázdnit nádrž dříve, měl by být obsah přenesen do kompostéru, aby byl dokončen proces kompostování.

Když je nádrž plná, výměna trvá jen několik minut. Plnou nádrž vysunete tak, že ji nejprve odpojíte od ventilačního systému a externí nádrže na moč. V závislosti na konfiguraci kabiny je třeba uvolnit hrdlo, které spojuje záchodové prkénko s nádrží. Nyní můžete nádrže bezpečně vytáhnout. S plnou nádrží je doporučena manipulace ve dvou osobách. Hmotnost zkompostované plné nádrže je přibližně 60 kg. 

Součástí dodávky je kompletní proškolení personálu a předání návodu k obsluze v tištěné i elektronické podobě.

DODÁVKA & INSTALACE KABINY

Kabinu dodáváme na klíč a instalace jednokabiny trvá přibližně jeden den. Před samotnou instalací je velmi důležitá volba vhodného místa s ohledem na stavbu a budoucí provoz. Umístění je možné jak do rovinatého, tak i nepravidelného, zvlněného terénu.

Pro více informací a cenovou nabídku nás kontaktujte.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz