BIOCULTUS GT 120 L + náhradní nádrž

Značka: GREEN TOILET
27 990 Kč
Skladem

GT 120 je sada kompostovacích nádrží a příslušenství pro suché kompostovací toalety s nízkými nároky na údržbu, která je ideální v kombinaci BIOCULTUS GARDEN nebo pro vlastní instalaci v kempech, na glampingových místech, lesní školkách, chatách nebo zahradách. Nevyžaduje napojení na inženýrské sítě ani napojení na vodu, takže ji lze instalovat na místa, která jsou pro mnoho jiných systémů nedostupná.

Detailní informace

Bez elektřiny
Bez elektřiny
Bezvody
Bez vody
Bez zápachu
Bez zápachu
Celoroční využití
Celoroční využití

Detailní popis produktu

GT 120 je velkokapacitní nádrž pro suché kompostovací toalety s nízkými nároky na údržbu, která je ideální pro kempy, glampingová místa, lesní školky, chaty nebo zahrady. Nevyžaduje napojení na inženýrské sítě ani napojení na vodu, takže ji lze instalovat na místa, která jsou pro mnoho jiných systémů nedostupná. suchá kompostovací toaleta s nízkými nároky na údržbu. Funguje na principu post-separačního procesu, kdy tuhý i tekutý odpad je shromažďován v jedné nádrži, kde také kompostuje. Významně se tak snižuje provozní zátěž a nutnost řešit tekutý odpad. To je obrovská výhoda oproti běžným separačním toaletám. Technologie prošla mnohaletým vývojem ve Skandinávii a nabízí Vám ověřené a funkční řešení. 

Kompostovací nádrž GT 120 se umisťuje pod záchodové prkénko a zachycuje veškeré pevné i tekuté látky (není třeba používat separátor moči), takže její používání je neuvěřitelně jednoduché, spolehlivé a bez zápachu. Kompostování probíhá uvnitř nádrže a obsluha se nemusí starat o manipulaci s odpadem, dokud není bezpečně zkompostován.

Speciální kapilární dno umožňuje, aby se část přebytečné moči vsákla zpět do kompostovací hmoty, podobně jako u principu fungování květináčů. Pokud je hmota uvnitř nádrže příliš vlhká, je přebytečná moč odvedena do externí nádrže. Tato jedinečná samoregulační funkce GT 120 výrazně urychluje proces kompostování, protože efektivní kompostování vyžaduje, aby hmota uvnitř nádrže nebyla ani příliš mokrá, ani příliš suchá.

Jedná se o dávkový kompostovací systém a kapacitu lze libovolně navyšovat. Když je jedna nádrž plná, je přemístěna a nahrazena prázdnou. Na plnou nádrž se nasadí víko, které nádrž uzavře a obsah dále kompostuje. Po uplynutí vhodné doby (přibližně 3 - 6 měsíců, v závislosti na přírodních podmínkách) lze obsah, který je nyní „bezpečný“ a jeho konzistence má podobu klasického kompostu, vyprázdnit a v případě domácího kompostování použít jako mulč kolem stromů, keřů apod. Nádrže jsou vyráběny v evropské unii v souladu s normami ISO 9001 a ISO 14001.

SADA GT 120 obsahuje 2 x 120 litrové nádrže s unikátním kapilárním dnem, které reguluje vlhkost pevné hmoty a zajišťuje dokonalé podmínky pro efektivní kompostování. Díky dvěma nádržím je jedna nádrž v provozu, zatímco druhá je nádrží náhradní. Podle potřeby lze dokoupit další nádrže a neomezeně kapacitu navyšovat.

GT 120 VLASTNOSTI

  • efektivní kompostování v nádrži

  • servis během několika minut - nenáročná údržba

  • nekonečná kapacita s náhradními nádržemi

  • praktické rozměry, snadné přemisťování díky kolečkům a robustním držadlům

  • odolnost a spolehlivost při používání

  • jednoduchý provoz i údržba

  • bez napojení na voda a elektřinu

  • navrženo a vyrobeno ve Finsku, prověřeno realizacemi po celém světě ve všech klimatických podmínkách

  • lze instalovat v blízkosti vodních toků

JAK POUŽÍVAT GT 120

Pro uživatele je použití toalety GT 120 jednoduché - prostě "si zajdou" jako na jakékoli jiné toaletě. Po použití místo splachování použijete odměrku kompostovacího materiálu např. jemné dřevěné hobliny, nařezanou slámu apod. Alternativně je možné přidat kompostovací materiál na konci každého dne, což znamená, že uživatel toalety nemusí tuto činnost provádět vůbec.

ÚDRŽBA A PROVOZ GT 120

Pro provozovatele je GT 120 ideálním řešením s nízkými nároky na údržbu, zcela bez použití elektřiny nebo vody. V rámci provozu je potřeba jen kontrolovat objem a kapacitu hlavní nádrže GT 120 a externí nádrže na moč.

Když nádrž vyjmete z používání, proces kompostování již běží. Obecně doporučujeme, aby nádrž zůstala kompostovat alespoň 3 - 6 měsíců, než ji vyprázdníte. Pokud potřebujete nebo si přejete vyprázdnit nádrž dříve, měl by být obsah přenesen do jiné nádoby nebo kompostéru, aby byl dokončen proces kompostování a aby bylo zajištěno, že výsledný materiál je použitelný.

Když je nádrž GT 120 plná, výměna trvá jen několik minut. Plnou nádrž vysunete tak, že ji nejprve odpojíte od ventilační trubky a externí nádrže na moč. V závislosti na konfiguraci kabiny je třeba uvolnit hrdlo, které spojuje záchodové prkénko s nádrží. Nyní můžete nádrže bezpečně vytáhnout. S nádrží GT 120 může bezpečně manipulovat jen jedna osoba.

Sejměte víko plastovým hrdlem pro šachtu a nahraďte jej víkem s ventilací. Nyní můžete kontejner přemístit na místo, kde se bude materiál v nádrži dále kompostovat a vyměnit kolečka na novou nádrž. V nové nádrži zajistěte, aby bylo kapilární dno (pohyblivé dno) pokryto řádnou vrstvou kompostovacího materiálu (například jemné dřevěné hobliny, nařezaná sláma apod.) a především vyplněné duté nohy tímto materiálem. Spodní dno nádrže zůstává prázdné bez materiálu. Na takto připravenou nádrž nasaďte víko s otvorem pro hrdlo a připevněte jej pod prkénko. Nyní můžete kontejner na kolečkách umístit pod kabinu toalety. Ujistěte se, zda je hrdlo správně umístěno a připojte trubku na odtok moči k externí nádrži. Nyní je toaleta opět v provozu!

KAPACITA GT 120

Skutečná kapacita závisí na řadě faktorů, včetně teploty a větru (protože ty mají vliv na rychlost odpařování vlhkosti), nicméně u modelu GT 120 očekávejte přibližně 300 použití. Množství moči nemá na celkovou kapacitu významný vliv, protože přebytečná tekutina odejde jako výluh nebo se znovu vstřebá do kompostovací hmoty. Zpravidla její objem činí 10% nádrže.

ZVĚTŠENÍ KAPACITY

Kapacita se dá navyšovat téměř donekonečna. Pokud potřebujete větší kapacitu, můžete si v našem obchodě podle potřeby zakoupit další náhradní nádrže s víkem na kompostování. Upozorňujeme, že 120 litrové a 330 litrové nádrže nejsou kvůli rozdílným rozměrům vzájemně zaměnitelné.Pokud potřebujete větší kapacitu, můžete si na našich webových stránkách podle potřeby zakoupit další náhradní nádrže s víkem na kompostování. Upozorňujeme, že 120 litrové a 330 litrové nádrže nejsou kvůli rozdílným rozměrům vzájemně zaměnitelné.

ROZMĚRY

Šířka 590 mm x Výška 495 mm x Délka 730 mm

CO OBSAHUJE BALENÍ GT 120?

Sada obsahuje následující položky, které vám budou pohodlně doručeny ve dvou baleních:

2 x kompostovací nádrže s kapilárním dnem - každá o objemu 120 litrů

1 x víko s nastavitelným hrdlem

1 x víko s větracím krytem

1 x sada odolných a snadno vyjímatelných koleček

1 x flexi trubka mezi víkem a ventilační trubkou

1 x vysoce účinný větrný ventilátor s černou povrchovou úpravou

1 x 150 cm dlouhá ohebná hadice pro propojení s externí nádrží  (externí nádrž není součástí balení)

1 x návod k instalaci a použití

 

GREEN TOILET systém kompostovacích toalet se narodil ve Finsku v raných 90. letech. A víte co? Spousta těch prvních kompostovacích toalet, co se postavily, dělají svou práci dodnes! Ať už se produkt vyvíjel nebo ne, ta základní myšlenka procesu kompostování zůstala stejná.

Díky dlouhé historii a hromadám spokojených uživatelů má jasnou představu, že GREEN TOILET systém prostě funguje. A s naší znalostí a podporou našich prodejců vám můžeme nabídnout toaletní řešení, které je nejen příjemné na použití, ale i snadno se servisuje. 

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz