BIOCULTUS EASY 100 L + náhradní nádrž

Značka: GREEN TOILET
18 990 Kč
Skladem

BIOCULTUS EASY 100 L je domácí kompostovací toaleta s nízkými nároky na údržbu. Je ideální pro kempy, glampingová místa, lesní školky, chaty a zahrady. Je zcela off-grid a nepotřebuje vodu ani elektřinu, takže ji lze instalovat na místa, která jsou pro mnoho jiných systémů nedostupná.

Detailní informace

Bez elektřiny
Bez elektřiny
Bezvody
Bez vody
Bez zápachu
Bez zápachu
Celoroční využití
Celoroční využití

Detailní popis produktu

BIOCULTUS EASY 100 L suchá kompostovací toaleta s nízkými nároky na údržbu. Funguje na principu post-separačního procesu, kdy tuhý i tekutý odpad je shromažďován v jedné nádrži, kde také kompostuje. Významně se tak snižuje provozní zátěž a nutnost řešit tekutý odpad. To je obrovská výhoda oproti běžným separačním toaletám. Technologie prošla mnohaletým vývojem ve Skandinávii a nabízí Vám ověřené a funkční řešení. 

Kompostovací toaleta se se snadno instaluje a snadno používá. Pro domácí používání má ideální kapacitu 100 litrů a její používání je neuvěřitelně jednoduché a spolehlivé. Kompostování probíhá uvnitř nádrže a její obsluha je velmi snadná. BIOCULTUS EASY je vyrobena z recyklovaného plastu, má robustní konstrukci a je vhodná pro užívání jak v interiéru, tak venkovním prostředí.

Speciální kapilární dno umožňuje, aby se část přebytečné moči vsákla zpět do kompostovací hmoty, podobně jako funkce květináčů. V případě, že obsah nádrže je příliš vlhký, je přebytečná moč odvedena do externí nádrže. Tato jedinečná samoregulační funkce BIOCULTUS EASY výrazně urychluje proces kompostování. Efektivní kompostování vyžaduje, aby hmota uvnitř nádrže nebyla ani příliš mokrá, ani příliš suchá. Díky této technologii proces kompostování probíhá bez nutných zásahů a funguje zcela bez zápachu. Nádrže jsou vyráběny v evropské unii v souladu s normami ISO 9001 a ISO 14001.

Jedná o tzv. dávkový kompostovací systém, což znamená, že plná nádrž je přemístěna a nahrazena nádrží prázdnou. Na plnou nádrž se nasadí víko a obsah nádrže se ponechá kompostovat. Po uplynutí vhodné doby zpravidla 3 měsíce lze obsah vyprázdnit a použít např. jako mulč kolem stromů a keřů.

SADA BIOCULTUS EASY obsahuje 2 x 100 litrové nádrže s unikátním kapilárním dnem, které reguluje vlhkost uvnitř nádrže a zajišťuje dokonalé podmínky pro efektivní kompostování. Díky dvěma nádržím může být jedna nádrž v používání a v druhá nádrž slouží jako rezervní. Při naplnění v této druhé nádrži probíhá proces kompostování. Podle potřeby lze dokoupit další nádrže a zvýšit tak kapacitu.

BIOCULTUS EASY VLASTNOSTI:

 • snadná flexibilní montáž na jakékoliv místo

 • efektivní kompostování v nádrži

 • servis během několika minut

 • nenáročný provoz a údržba

 • nekonečná kapacita s náhradními nádržemi

 • praktické rozměry, snadné přemisťování

 • odolnost a spolehlivost při používání

 • nejsou třeba speciální pokyny pro uživatele toalety

 • zcela bez připojení na vodu, elektřinu a jiné inženýrské sítě

 • navrženo a vyrobeno ve Finsku s prověřenými zkušenostmi po celém světě ve všech klimatických podmínkách

 • lze instalovat v blízkosti vodních toků

JAK POUŽÍVAT BIOCULTUS EASY

Pro uživatele je použití toalety BIOCULTUS EASY jednoduché - prostě "si zajdete", vykonáte svoji potřebu jako na jakékoli jiné toaletě. Po použití přidáte odměrku kompostovacího materiálu, například jemné dřevěné hobliny nebo nasekanou slámu.

 

ÚDRŽBA BIOCULTUS EASY

Pro uživatele je GT EASY řešením s nízkými nároky na údržbu, zcela nezávislé na externích zdrojích energie. Stačí jen pravidelně kontrolovat kapacitu nádrže. Pokud je moč odváděna do externí nádrže, je třeba kontrolovat i tuto nádrž a podle podle potřeby ji vyprazdňovat. Při instalaci nové, prázdné nádrže je třeba dbát na to, aby kapilární dno bylo pokryto vrstvou kompostovacího materiálu.

Když nádrž vyjmete z používání, proces kompostování již běží. Obecně doporučujeme, aby obsah nádrže zůstal kompostovat alespoň 3 - 6 měsíců, než jej vyprázdníte. Pokud potřebujete nebo si přejete vyprázdnit nádrž dříve, měl by být obsah přenesen do jiné nádoby nebo kompostéru, aby byl dokončen proces kompostování a aby bylo zajištěno, že výsledný materiál je použitelný.

KAPACITA BIOCULTUS EASY

Skutečná kapacita závisí na řadě faktorů, včetně teploty a větru (protože ty mají vliv na rychlost odpařování vlhkosti), nicméně u modelu BIOCULTUS EASY očekávejte přibližně až 200 použití. Množství moči nemá na celkovou kapacitu významný vliv, protože přebytečná tekutina odejde jako výluh nebo se znovu vstřebá do kompostovací hmoty zpravidla její objem činí 10% nádrže.

ZVĚTŠENÍ KAPACITY

Pokud potřebujete větší kapacitu, můžete si v našem obchodě podle potřeby zakoupit další náhradní nádrže s víkem na kompostování.

ROZMĚRY TOALETY

šířka 590 mm x výška 495 mm x délka 730 mm

CO OBSAHUJE SADA GT EASY?

Sada obsahuje následující položky, které vám budou pohodlně doručeny v jednom balení.

2 x kompostovací nádrž s kapilárním dnem - každá o objemu 100 litrů

1x sklopné sedátko TERMO

1 x sada odolných a snadno vyjímatelných koleček

1 x ventilační sadu, která zahrnuje 4 ks trubek o délce 50 cm, flexibilní trubku o délce 80 cm, úchytky a spojky, klobouk na ventilační zakončení

1 x návod k instalaci a použití

 

GREEN TOILET systém kompostovacích toalet se narodil ve Finsku v raných 90. letech. A víte co? Spousta těch prvních kompostovacích toalet, co se postavily, dělají svou práci dodnes! Ať už se produkt vyvíjel nebo ne, ta základní myšlenka procesu kompostování zůstala stejná.

Díky dlouhé historii a hromadám spokojených uživatelů má jasnou představu, že GREEN TOILET systém prostě funguje. A s naší znalostí a podporou našich prodejců vám můžeme nabídnout toaletní řešení, které je nejen příjemné na použití, ale i snadno se servisuje. 

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz